Jagoda nie wyobraża sobie życia bez siłowni

  • 5.03.2019, 12:26 (aktualizacja 03.04.2019 16:28)
  • Sebastian Pośpiech
Jagoda nie wyobraża sobie życia bez siłowni
Jagoda Tysiak, 27-letnia krotoszynianka pochodząca z Chachalni (gm. Zduny), zajęła czwarte miejsce podczas debiutów kulturystycznych w Gdańsku.

Jak wspomina, ze sportem jest związana od dzieciństwa. 7 lat temu zaczęła ćwiczyć w siłowni na strychu swojego domu. I to całkiem sama. Tam ćwiczyła około roku, potem zaczęła trenować w klubie. Obecnie trenuje 4 razy w tygodniu, a do ćwiczeń siłowych dochodzi trening cardio.

(...) 24 lutego Jagoda wystartowała w debiutach kulturystycznych. Zawody, zorganizowane w Gdańsku przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nasza zawodniczka rywalizowała w gronie 32 kobiet - w kat. bikini fitness do 163 cm wzrostu. Weszła do ścisłego, sześcioosobowego finału. – Liczyłam na ten finał, a czwarte miejsce, które w nim zajęłam, uważam za swój wielki sukces, choć pozostaje pewien niedosyt, że nie weszłam na podium – komentuje dodając, że motywuje ją to do jeszcze intensywniejszej pracy.
Przed  zawodami była spokojna, wiedziała bowiem, że jest w dobrej formie.

Umięśnione ciało kobiety bywa  przedmiotem dyskusji, ale zdaniem Jagody o gustach się nie dyskutuje.

– Jak się komuś podoba, to będzie patrzył, a jak nie, to niech się zajmie sobą. Czuję się w swoim ciele po prostu dobrze. Poza tym odkąd trenuję zyskałam wiele pewności siebie i odwagi.

Z zawodu jest technikiem farmaceutą, pracuje w aptece. Po pracy chodzi na siłownię. To jej sposób na życie. Najbliższa rodzina ani specjalnie jej w tym nie wspiera, ani nie zniechęca. Rodzice mówili jej: po co ci to?, jednak przed pierwszymi zawodami przeżywali je bardziej niż ona, czego, jak stwierdza w rozmowie z nami, w ogóle się nie spodziewała.

 

 

Sebastian Pośpiech

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kasia
Kasia 5.03.2019, 13:19
Raz jeszcze gratulujemy,i nie ukrywam ze czekamy na więcej 😘👏👏👏🥇NAJLEPSZA🥇🤩😍😘😘😘😘

Pozostałe