Wieża widokowa. Ludzie nie chcą być podglądani

  • 26.02.2019, 10:07 (aktualizacja 29.03.2019 17:59)
  • Sebastian Pośpiech
Wieża widokowa. Ludzie nie chcą być podglądani S.KALAK
Fala krytyki spadła na krotoszyńską wieżę widokową. Konstrukcja, stojąca przy skrzyżowaniu ulic: Ceglarskiej, Bractwa Kurkowego i Świętokrzyskiej, ma ponad 15 m wysokości.

Z platformy na szczycie widać panoramę miasta. Wkrótce na wieży zamontowana zostanie luneta.  W ramach inwestycji pojawią się również stoliki edukacyjne zadaszone wiatami i oświetlenie. Koszt całej  inwestycji to 366 tys. 500 zł, z czego 180 tys. zł stanowić będzie dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Burmistrz Franciszek Marszałek zachwala walory wieży, stojącej w najwyższym punkcie miasta i gwarantującej ciekawe widoki. – To kolejna atrakcja Krotoszyna, która  będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem – twierdzi.
Jednak niektórzy krotoszynianie bardzo krytykują wieżę. Uważają, że wydano na nią niemałe pieniądze, a widoki są dość kiepskie. A z wieży widać przede wszystkim: schronisko dla zwierząt i wysypisko odpadów, gdyż jedno i drugie jest usytuowane w  jej bezpośrednim sąsiedztwie. (...)
Inne negatywne opinie pochodzą od właścicieli kilku posesji położonych w pobliżu obiektu. Mieszkaniec jednej z nich jest zbulwersowany tym, że on i  wiele innych osób zamieszkujących ulice od Słowiańskiej do Bractwa Kurkowego, będą podglądani.  Każdy chce zachować prywatność, tymczasem  czują się zagrożeni.

– Jesteśmy zaniepokojeni, że każdy może wejść na wieżę i przez lunetę obserwować, co mamy w ogrodzie, co robią nasze dzieci albo czy ktoś jest w domu. Wszystko będzie widać jak na dłoni – mówi mężczyzna.

Jak informuje burmistrz Marszałek, luneta będzie jedna. – Na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiem, jak zostanie ustawiona. Weźmiemy opinie mieszkańców pod uwagę, aczkolwiek panorama miasta jest bardzo ładna i warto ją pooglądać przez lunetę – uważa.

 

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dzikowski Waldemar
Dzikowski Waldemar 10.05.2019, 11:47
Denerwują się ci co mają powody ku temu.
Nie będzie już ruchanka po krzakach i ogrodach.Jak przykro 😂
Aga
Aga 26.04.2019, 12:59
To jakieś jaja żeby tyle pieniędzy wydać na wieże widokową!!!!! , a tyle potrzeb dookoła 👿wyrzuca się pieniądze podatników w błoto
Sąsiad
Sąsiad 22.04.2019, 07:35
Przy stawie mam wyższą wieżę i to drewnianą a widoki piękniejsze .Chyba stali zabrakło żeby wyższą zrobić.
ON
ON 2.04.2019, 14:41
Czy można to podciągnąć pod niegospodarność? Widok na pola i wysypisko śmieci. Śmierdzi wałem na kilometr! Podobnie w okolicy jest z zakupem dronów do sprawdzania spalin w kominach. Drony kupione ale obsługi brak :-))) Lepiej aby budżet takich miast był bardzo mały, bo przynajmniej mniej pieniędzy zostanie zmarnowanych.
Gsjskk
Gsjskk 1.04.2019, 20:09
Syf jak caly krotoszyn
Szymon
Szymon 27.02.2019, 08:49
To coś nie wygląda jak wieża widokowa tylko wieżyczka strażnicza/obozowa.

Do takiej inwestycji powinna być zrobiona konsultacja społeczna, jeżeli burmistrz mówi/mówił o współdziałaniu to jest to kolejny przykład na jego hipokryzję !!!!!!!
Joko
Joko 26.02.2019, 12:18
Tak narzekacie a pierwsi polecicie na tą wieże hahahhahahahhahahahhahahahahhahahahhahahah
jarson
jarson 26.02.2019, 11:49
...na tej zasadzie, to każdy w mieście może czuć się podglądany, gdyż z każdego bloku czy wyższej budowli można podglądać co dzieje się dookoła i to ze znacznie bliższej odległości...
CDP Agencja
CDP Agencja 26.02.2019, 12:23
Ty zawsze znajdziesz powód żeby wytłumaczyć lokalną władzę, prawda?
Nina
Nina 26.02.2019, 11:07
I tak wydaje się publiczne pieniądze ,to na wieżę widokowa ,to na sumo . Włodarze naszego miasta łatwo wydają a przecież jest tyle innych ,ważnych potrzeb dla miasta .A może miasto Krotoszyn jest miastem bogatym.
Ewik
Ewik 26.02.2019, 10:21
Ludzie nie przesadzajcie juz z tym podgladaniem,przeciez nie pojdzie ktos ogladac co robi"Kowalski"w ogrodzie...Uwazam ze jest to fajny pomysl i dobrze ze wlodarze robia cos i wymyslaja cos nowego dla Krotoszyna...bo mozna przynajmniej przyjemnie spedzic wolny czas.Gdyby nic nie robili tez by Wam bylo zle...

Pozostałe