Minuta ciszy. PIOTR PRZYBYLSKI

  • 25.02.2019, 18:48 (aktualizacja 30.03.2019 10:05)
  • Rodzina i przyjaciele
Minuta ciszy. PIOTR PRZYBYLSKI Archiwum rodzinne Był bardzo skromny, nie lubił rozgłosu i tak odszedł... po cichutko.
Mija rok od śmierci Piotra. Odszedł niespodziewanie 4 marca 2018 roku i choć musimy pogodzić się z Jego śmiercią, trudno o Nim zapomnieć.

Piotr wychował się w Krotoszynie. Chodził do „piątki”. Tam zaraził się pasją do matematyki i rysunku. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja studiował na  Politechnice Wrocławskiej, na Wydziale Architektury i Urbanistyki. Jako młody architekt powrócił do Krotoszyna i wraz z przyjacielem założyli studio architektoniczne.
Pasjonat pracy, swoje wizje przekuwał na projekty. Był autorem wielu koncepcji obiektów użyteczności publicznej oraz budynków mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych.
Są to między innymi: woliera dla ptactwa w Parku Miejskim, Szkoła Tańca Show Dance przy ul. Tuwima 2B,  budynek usługowo-handlowy przy ul. Kołłątaja 11 i budynek wielorodzinny przy ul. Koźmińskiej 54 w Krotoszynie. A także sala wiejska w Brzozie, kaplicy przedpogrzebowa w Baszkowie i cmentarz komunalny w Durzynie.
Jego prace cechowały prostota, minimalizm i nowoczesność, co również można zauważyć w powstałych z Jego inspiracji wnętrzach. Zaprojektowane przez Niego budynki będą długie lata służyły ich użytkownikom, a Piotr będzie z nami, bo w ich powstanie włożył całe swoje serce i talent.
Kochał swoją Rodzinę, był oddanym i lojalnym przyjacielem. Zawsze uczynny, potrafił słuchać i doradzać, imponował spokojem, rozwagą i życzliwością.
Piotr był człowiekiem bardzo skromnym, nie lubił rozgłosu i tak odszedł... po cichutko.
 

Rodzina i przyjaciele

Zdjęcia (1)

Klimas

Klimas

Jeden z jego projektów - dom wielorodzinny przy ul. Koźmińskiej w Krotoszynie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe