PORADY. Jak zwalczać migrenę

  • 23.02.2019, 16:52
  • (avicenna)
PORADY. Jak zwalczać migrenę
Czy wiesz, że ludzie jedzący więcej soli rzadziej skarżą się na bóle głowy? Uważa się również, że główną przyczyną migreny jest brak sodu w organizmie. To pierwszy dowód, na to że sól może mieć wpływ na nasze samopoczucie.

Każdy wie o tym, że nadmiar soli szkodzi i zwiększa ryzyko chorób serca. W opublikowanych na łamach magazynu Cell Press badaniach, zespół naukowców wykazał, że są plusy jej nadmiaru w organizmie. Gromadząc się w skórze, sól chroni ją przed mikrobami.


Migrena od zwykłego bólu głowy różni się tym, że towarzyszą jej takie objawy, jak zaburzenia widzenia, światłowstręt, wrażliwość na dźwięk i zapach, nudności, a nawet wymioty. Nie znamy dokładnej przyczyny tego stanu. Może to być stres, niedobór snu, nadmierna ilość alkoholu, zmiany hormonalne. Uważa się również, że główną przyczyną migreny jest brak sodu w organizmie.


Badania w USA na grupie 8.819 osób dorosłych dowiodły zależność pomiędzy ich dietą a samopoczuciem. Osoby, których dieta obfitowała w produkty takie, jak mięso, ser, chleb, a także sól kuchenna, o wiele rzadziej cierpiały na silne bóle głowy i migreny. Także inni badacze odkryli u swoich pacjentów, że objawy migreny przechodziły u nich, gdy spożywali więcej soli.


Jednak biorąc jednak pod uwagę, że za duża ilość soli w diecie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca i udaru mózgu, naukowcy ostrzegają, że potrzebujemy więcej argumentów, zanim drastycznie zmienimy swoją dietę. Najlepiej jest mądrze się odżywiać i jeść regularnie, a w przypadku migreny wypić łatwy do przygotowania napój, który od razu przyniesie nam ulgę i postawi na nogi.

Składniki, które po wymieszaniu należy wypić:
szklanka wody
sok z jednej cytryny
1 łyżeczka soli himalajskiej

Badania potwierdziły, że sól himalajska jest najbardziej bogata we wszystkie minerały, pierwiastki i elektrolity, które mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie człowieka i są w stanie wyleczyć nie tylko z bólu głowy. Wzmocni ona nasz system immunologiczny, doda energii i przywróci równowagę zasadową organizmu.

 

 

(avicenna)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe