Elektroniczne zwolnienia to także lepsze KONTROLOWANIE CHORYCH

  • 23.02.2019, 12:59 (aktualizacja 23.02.2019 15:44)
  • (wip)
Elektroniczne zwolnienia to także lepsze KONTROLOWANIE CHORYCH Archiwum
W Polsce wystawia się dziennie ok. 75 tys. e-ZLA. Od 1 grudnia ub. roku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło ok. 6 mln zwolnień elektronicznych. Zaświadczeń papierowych było niespełna 30 tys. Jeśli często czujesz się chory, przeczytaj ten tekst.

Scentralizowanie zwolnień pozwala po raz pierwszy w sensie globalnym przyjrzeć się strukturze absencji i przyczynom chorób, a także wydatkom, które ponosi z tego tytułu państwo. Zdaniem specjalistów dane te będą miały wpływ na stworzenie spójnego programu polityki prozdrowotnej państwa. Na ich podstawie będzie można planować profilaktykę. Ale nie tylko.

 
Dzięki e-zwolnieniom urzędnicy zyskają pełną informację, dlaczego ludzie chorują i na co...


To co już zauważyli to fakt, że 40 proc. zwolnień wystawianych jest na okres do 7 dni. Jak zauważyła w wywiadzie dla prawo.pl dyrektor ZUS, prof. Gertruda Uścińska, te krótkotrwałe zaświadczenia uzyskują osoby głównie młode. Urzędnicy zapewne zbadają, z czego to wynika. I pewnie wyciągną z tego wnioski.
 

– e-ZLA to znakomity instrument nie tylko do kontrolowania i uszczelniania systemu, ale także badania przyczyn zachorowalności krótkookresowej. Musimy wykorzystać to narzędzie – oświadczyła pani minister.

 

(wip)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe