Ciekawa oferta Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej

  • 23.02.2019, 08:35 (aktualizacja 01.03.2019, 23:07)
  • (red.)
Ciekawa oferta Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej KBP
Każdy trzylatek, który przyjdzie do Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą. Na wyprawkę składają się książka Pierwsze wiersze dla…i Kartę Małego Czytelnika.

Przy każdej wizycie w bibliotece zakończonej wypożyczeniem jednej książki mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany specjalnym, imiennym dyplomem.
Projekt dla trzylatków jest realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii Mała książka - wielki człowiek. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. W wyprawce jest także broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.
Badania wykazują, że dzieci wychowywane wśród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.
Bardzo ważną rolę w zaprzyjaźnianiu się z książkami odgrywają rodzice, którzy nie tylko wcielają się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikami w świecie literatury.
Wyprawki czytelnicze dla trzylatków można odebrać w prawie 3 tys. bibliotek na terenie całej Polski. W ramach akcji planuje się rozdać około 100 tys. wyprawek.

 

 

(red.)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe