Pływacy Krotosza górą w Mogilnie. Złota Julia

• 15.02.2019, 17:57 (aktualizacja 15.02.2019 18:07)
  • (red.)
Pływacy Krotosza górą w Mogilnie. Złota Julia KS Krotosz Druga z lewej zdobywczyni złotego medalu - Julia Bielawna
Młodzi krotoszyńscy pływacy mają za sobą bardzo udany start w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Mogilnie.

W zmaganiach, które odbyły się 9 lutego, udział wzięło 350 zawodników z 32 klubów. 9-osobowa reprezentacja Klubu Sportowego Krotosz zdobyła aż 8 medali, a jej zawodnicy kilka razy uplasowali się tuż za podium.

W klasyfikacji ogólnej mistrzostw Piotr Niżniowski zajął drugą lokatę, trzeci był Nikodem Przybyło, czwarta Julia Bielawna, a szósty Marcel Muszyński.

Złoty medal na 100 m klasykiem zdobyła Julia Bielawna, srebro przypadło w udziale Piotrowi Niżniowskiemu (50 m dowolnym). Ponadto Julia, Piotr i Marcel Muszyński wrócili z zawodów łącznie z 6 brązowymi medalami.

Dobrze także spisali się pozostali zawodnicy. Gabriela Urban była czwarta w grzbiecie i piąta w klasyku. Czwarta w klasyku była natomiast Lena Kluba, a piąty  w stylu grzbietowym Oliwier Muszyński.