Niezwykły sportowiec Czesław Roszczak

  • 10.02.2019, 12:07 (aktualizacja 17.02.2019 18:47)
  • Paweł Krawulski
Niezwykły sportowiec Czesław Roszczak P.Krawulski Mistrz w otoczeniu Stanisława Szczotki i Juliusz Poczty
Wyjątkowy człowiek, niecodzienny sportowiec, lekkoatletyczny mistrz, czyli Czesław Roszczak, przybył ostatnio na sesję rady powiatu, by podziękować za wsparcie.

Weteran-lekkoatleta z UKS Olimpijczyka Pogorzela jest - jak wspomniał przewodniczący rady Juliusz Poczta - ambasadorem powiatu krotoszyńskiego. - Przyjechałem podziękować za wsparcie, jakie mi okazaliście podczas poprzedniej kadencji. Ze swej strony ofiaruję srebrny medal wywalczony na mistrzostwach w Maladze w 2018 r. zawsze mi życzliwemu panu Staroście - mówił.

Przypomniał listę swoich sukcesów odniesionych w całym czteroleciu. W tym czasie zdobył 13 krążków  imprez mistrzowskich światowego i europejskiego. - Ponadto w 2016 r. zostałem uznany najlepszym weteranem w Polsce. W poprzednim uzyskałam natomiast najlepszy wynik na świecie w swojej kat. wiekowej w pięcioboju rzutowym - kontynuował. Zaraz jednak dodał. – Podczas każdych międzynarodowych zawodów sportowych z dumą reprezentuje moją małą ojczyznę ziemię krotoszyńską - dodał.


Starosta Stanisław Szczotka podziękował sportowcowi  za niezwykłą promocję powiatu. - Wysupłujemy skromne środki z naszego budżetu, by pomagać Tobie w organizacji kosztownych wyjazdów. Ty zaś wykonujesz kapitalną robotę. Życzę  dalszych sukcesów i zdrowia - mówił.
Roszczak przypomniał, że jego pierwszym poważnym startem będzie marcowy występ na halowych mistrzostwach świata w Toruniu. Radni podkreślali, że pozostaje wzorem sportowca, który w tak zaawansowanym wieku jest w znakomitej formie. -  Również promocja powiatu z klasą jest na najwyższym poziomie – mówili radni. Dlatego wszyscy uczestniczący podczas sesji pożegnali sportsmena, rocznik 1941 brawami.

 

Paweł Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe