Bezkonkurencyjny LKS Ceramik

  • 8.02.2019, 16:08 (aktualizacja 12.02.2019 13:29)
  • Paweł Krawulski
Bezkonkurencyjny LKS Ceramik Paweł Krawulski
2 lutego w hali przy ul. Sportowej w Krotoszynie rozegrano mistrzostwa Wielkopolski w zapasach w stylu wolnym. Zwyciężyli gospodarze.

Uczestniczyło w nich 81 młodych zapaśników z 7 klubów. Rywalizowali w kat. młodzików (do 14 lat) i kadetów (do 17 lat), oddzielnie dziewczęta i chłopcy.

Walki od początku odbywały się pod dyktando Ceramika. Klub reprezentowała też liczna grupa dziewcząt, trenowanych przez Justynę Niśkiewicz. Największą dominację zaprezentowały kadetki w kat. 54 kg, czyli Agnieszka Lis i Nina Jędrulak. Właśnie one  zmierzyły się w walce o złoto. Przez przewagę punktową wygrała Lis. Najniższe miejsce podium wywalczyła w tej kat. następna reprezentantka Krotoszyna, Martyna Duczmal.

Walkom chłopców przyglądał się  bacznie trener kadry Wielkopolski w tych kat. wiekowych, Remigiusz Mayer. Turniej był bowiem ostateczną selekcją do kadry regionu.

Nieobecni byli zawodnicy Olimpijczyka Sulmierzyce, trenowani przez krotoszynianina Rafała Patalasa. - Szkoda, że nie zdecydowali się przyjechać na te zawody.  Znam ich możliwości i wiem, że kilku mogło powalczyć o miejsce w kadrze - skomentował Mayer.

Trener Ceramika Iwan Izdebski tłumaczył  podopiecznym, jak niwelować błędy i wcielał się w rolę motywatora, co dało doskonały efekt.

Krotoszynianie na długo przed zakończeniem zawodów wiedzieli, że wygrają. Do klasyfikacji generalnej liczyły się rezultaty trzech najlepszych zapaśników. Triumfator  w danej kategorii zdobywał 5 oczek, zawodnik pokonamy w finale - 3 , a zdobywcy brązu 2.

Wyniki

 

1. Ceramik Krotoszyn       101 pkt.

2. Grunwald Poznań          47

3. Zapasy Plewiska            40

4. Tęcza Środa Wlkp.        34

5. Sobieski Poznań            26

6. Husarz Gniezno             10

7. Unia Swarzędz              8

 

Paweł Krawulski

Zdjęcia (48)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe