KOŹMIN. Ambitne plany komisji społecznej

  • 7.02.2019, 16:04 (aktualizacja 12.02.2019 13:32)
  • Paweł Krawulski
KOŹMIN. Ambitne plany komisji społecznej Paweł Krawulski Karol Jankowiak przedstawił radzie ambitne plany komisji społecznej
Podczas styczniowej sesji koźmińskiej rady miasta przyjęto roczne plany pracy komisji stałych. Szczególne aktywna zamierza być komisja spraw społecznych.

Jej przewodniczący Karol Jankowiak chce bowiem sprostać wymaganiom mieszkańców gminy, a w szczególności jej stolicy.  Warto przypomnieć, że Jankowiak dostał w wyborach największe w gminie poparcie.

W radzie postanowił w porozumieniu z innymi  rajcami rozwiązać palący problem z dostarczaniem do posesji wody w lecie oraz jej jakości. Pierwszy punkt planu kierowanej przez niego komisji to w związku z tym wyjazdowe posiedzenie w spółce Koźmińskie Usługi Komunalne. Wezmą w nim udział także przedstawiciele komisji budżetu, rolnictwa i spraw gospodarczych

Chcemy osiągnąć dwa cele. Pierwszym jest uregulowanie jakości wody. Z drugiej strony zamierzamy poznać plan inwestycyjny i sytuację związaną z pozyskiwaniem przez władze spółki funduszy zewnętrznych, z czym  w przeszłości był problem. Chcemy jako radni mieć własną ocenę sytuacji - tłumaczył Jankowiak po obradach.

Komisja chce też wziąć pod lupę Gminny Ośrodek Sportu, Gminny Zespół Instytucji Kultury, funkcjonowanie systemu gospodarki odpadami oraz gminny program stypendialny. 

 

 

 

 

 

 

 

Paweł Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe