KROTOSZYN. O ważnej roli rzemiosła

  • 7.02.2019, 15:51 (aktualizacja 12.02.2019 13:32)
  • Paweł Krawulski
KROTOSZYN. O ważnej roli rzemiosła Paweł Krawulski
23 stycznia gościł w Krotoszynie poseł PiS, dr Jan Mosiński. Przyjechał na zaproszenie starszego Izby Rzemieślniczej w Krotoszynie Janusza Januszkiewicza, na konferencję dotyczącą problemów rzemiosła.

Przy stole prezydialnym na spotkaniu z prasą zasiedli: Mosiński, Januszkiewicz, radny powiatowy Andrzej Skrzypczak (PiS). Mówiono o odbywającej się piętro wyżej konferencji dla rzemieślników, mającej na celu m.in. wypracowanie działań  uszczelniających państwowy system fiskalny (tekst na ten temat znajduje się na stronie 29). Była też mowa o skutecznych formach pomocy Polakom w rozliczeniach z fiskusem. - Chodziło nam również o przybliżenie mieszkańcom mechanizmów naliczana emerytur - oznajmił poseł.

Prowadzący konferencję stwierdzili, iż zdają  sobie sprawę, że zmiany przepisów prawnych budzą obawy, a do tego nowelizowane prawo często musi być korygowane po zderzeniu z praktyką.

O sile rzemiosła oraz jego znaczącej roli dla gospodarki pastwa przypominał Januszkiewicz, podając procentowy udział rzemiosła w PKB. Na to poseł powiedział: - Pan premier Mateusz Morawiecki wielokrotne podkreślał rolę rolnictwa dla rozwoju państwa. Warto byłoby jemu i ministrom przybliżyć problemy rzemiosła i jego wielką wartość. Stąd  pomysł, byśmy przenieśli na to forum doświadczenie z Krotoszyna, gdzie - mówiąc górnolotne - wszystko się zaczęło. Mosiński zamierza więc organizować podobne konferencje w innych miastach okręgu kalisko-leszczyńskiego, a - korzystając z tych doświadczeń - planowaną na wiosnę ogólnopolską konferencję w stolicy. Miałaby nosić roboczy tytuł Rzemiosło dla rozwoju.  – Chcę, by wybrzmiał głos rzemiosła. Nie mówię, że nic się w tej sprawie nie dzieje, ale ja nie dostrzegam tego w Sejmie RP. Może  prace odbywają się w komisjach? - zastanawiał się poseł.

(PEŁNY TEKST W WYDANIU PAPIEROWYM)

Paweł Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe