ZDUNY. W kajeciku dyrektora zarządu dróg

  • 6.02.2019, 16:01
  • Sebastian Pośpiech
ZDUNY. W kajeciku dyrektora zarządu dróg S.POŚPIECH Radna Ewa Chyła prosiła o remont ul. 1 Maja
W bardzo złym stanie jest droga powiatowa z Rudy do Sędraszyc (gm. Zduny). Dziur nie brakuje też na u. 1 Maja w Zdunach, dlatego gmina chce dołożyć pieniądze do porządnego remontu dróg powiatowych na swoim terenie.

Po ostatnich opadach droga Ruda - Sędraszyce stała się niemal nieprzejezdna. - Bardzo proszę o zainteresowanie się tą sprawą – zwróciła uwagę na styczniowej sesji rady miasta radna Magdalena Konrady. Burmistrz Tomasz Chudy przyznał, że dostał już taki sygnał od mieszkańców.

– Droga ta była odnawiana przez powiat kilka lat temu, ale po tych pracach nic nie zostało. Będziemy chcieli, żeby przynajmniej na terenie wsi powiat utwardził nawierzchnię - stwierdził.

Jak dodał, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg zapisał ten postulat w swoim kajeciku z zapewnieniem, że zostanie załatwiony. Niestety, nie wiadomo, kiedy.
O innej drodze powiatowej, tj. ul. 1 Maja w Zdunach, wspomniała radna Ewa Chyła, w imieniu mieszkańców wnosząc o remont nawierzchni. – Czy były jakieś ustalenia z władzami powiatu na ten temat? – zapytała. Burmistrz odparł, że jest w stałym kontakcie z powiatem, któremu zgłasza postulaty mieszkańców.

(PEŁNY TEKST W WYDANIU PAPIEROWYM)

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec powiatu Krotoszyn
Mieszkaniec powiatu Krotoszyn 10.02.2019, 12:01
Mam pytanie, czy kajecik p. dyrektora to zeszyt 80 czy 150 kartkowy. I ile spraw jest tam odhaczonych jako wykonane. Czy komisja rewizyjna mogłaby czasami spojrzeć do tego kajecika? Czy ten kajecik pan dyrektor dostał w prezencie od władz powiatu? Może w nagrodę dostał. Jesli tak to wydaje mi się, że powinna to byc cegła licząca w jednym roku 500 stron. Tak na moje - wykonane mniej niż pół.
Zdunianka
Zdunianka 9.02.2019, 23:00
Droga w Zdunach na ulicy Masłowskiego jest w fatalnym stanie ,idąc wieczorem po ciemku ,gdyż także brakuje lamp mozna nogi połamać a jadąc samochodem zawieszenia pourywać
Miker
Miker 6.02.2019, 17:13
jestem za tym aby nasze Zduny miały dobre drogi

Pozostałe