Wyjazdowe szkolenie radnych i urzędników

  • 6.02.2019, 08:55
  • Sebastian Pośpiech
Wyjazdowe szkolenie radnych i urzędników S.POŚPIECH Jeśli ma to być wyjazd integracyjny, to każdy powinien sam zapłacić - uważa radny Kosiarski
W miniony weekend krotoszyńscy radni miejscy szkolili się w Łodzi. To już rodzaj tradycji na początku każdej kadencji. Kto pokrywa koszty?

Sprawę poruszył 31 stycznia na sesji radny Bartosz Kosiarski (Krotoszyn na Nowo). – Czy konieczne jest organizowanie szkolenia wyjazdowego? Przecież na terenie gminy mamy pięknie wyremontowane sale wiejskie, w których można prowadzić szkolenia - tym bardziej, że będzie to taniej. Chyba że wykładowcami są osoby spoza Krotoszyna. Jeśli tak, to wyjazd ma sens. Ale jeśli mamy udać się na wyjazd integracyjny, dobrze byłoby, gdybyśmy opłacili go sami – stwierdził Kosiarski.
Szkolenie w Łodzi rozpoczęło się 1 lutego i trwało przez cały weekend. Prowadzili je... pracownicy  krotoszyńskiego magistratu.
Burmistrz Franciszek Marszałek uzasadniał, że szkolenia odbywają się poza Krotoszynem, ponieważ wcześniejsze próby organizowania ich na miejscu nie zdały egzaminu. – Trudno było uczestników utrzymać na szkoleniu. Zgłaszali się, a później nie uczestniczyli, a jeśli uczestniczyli, to wychodzili w trakcie, wydzwaniali i odbierali telefony – stwierdził. Podobną opinię wyraził radny Sławomir Augustyniak (Obywatelskie Porozumienie Samorządowe).
Radny Kosiarski podsumował: -  Niedobrze świadczy o radnych, że nie potrafią zebrać się na miejscu, a potrafią jechać dwieście czy trzysta kilometrów na szkolenie...

(PEŁNY TEKST W WYDANIU PAPIEROWYM)

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszczuch
mieszczuch 11.02.2019, 21:47
Pan Kosiarski powinien być burmistrzem to zrobiłby porządek z starą władzą.
szym
szym 11.02.2019, 09:54
Wstyd dla radnych. Dlaczego nie ma informacji czego dotyczy to szkolenie i jaki jest plan tego wyjazdu. Pisząc artykuł o tym temacie takie informacje powinny się znaleźć.
Bezpłatna diagnoza...
Bezpłatna diagnoza... 8.02.2019, 08:51
To radni powinni wiedzieć... W wielu gminach Polski zapowiadane są horrendalnie wysokie bo nawet ponad 100 procentowe podwyżki comiesięcznych opłat za usuwanie śmieci – www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/burmistrz-o-podwyzkach-oplat-za-odpady-katastrofa-i-masakra,118099.html ... Warto więc zapoznać się jak to jest we Wspólnocie Europejskiej... Czy w bogatych krajach starej UE gminy ogłaszają przetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów swoich mieszkańców, czy np. po niemieckich gminach jeżdżą polskie, francuskie czy z innych krajów śmieciarki? Czy w ogóle jeżdżą śmieciarki firm prywatnych czyhających na comiesięczne opłaty rodzin za śmieci? NIE! Bo w tych bogatych krajach te ustawowe zadanie samorządów gminy wykonują bez przetargów poprzez własne firmy, po kosztach własnych w tak zwanym systemie „in house” a więc bez narzutów na realizację misji, którą dla obcych firm niemunicypalnych jest pomnażanie swoich zysków… Tym bardziej nie pozwalają na to aby comiesięczne opłaty municypalne tworzyły zyski transferowane za granicę… W krajach z „in house” deponowanie odpadów na składowiskach jest w zaniku… Mimo tego, wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że polskie rodziny wnoszą już większe opłaty od bogatych rodzin na przykład niemieckich… http://niewygodne.info.pl/arty… … I niewiele zrobiono w czasie „dobrej zmiany” aby tą patologiczną neokolonialną sytuację zmienić i wyposażyć gminy polskie w takie same mechanizmy i narzędzia jakie mają samorządy w pozostałych krajach unijnych … Już w 60 procentach bitwę o zatrzymanie w kraju pieniędzy z comiesięcznych opłat obywatelskich mamy przegraną... https://www.pb.pl/czarna-wizja…
Bang
Bang 6.02.2019, 19:27
Na San Eskobar niech jadą sie szkolić najlepiej :)
mieszkaniec
mieszkaniec 6.02.2019, 14:22
Uwago co do szkoleń radnych słuszna ale zdjęcie redakcji chyba trochę złośliwe. Pan radny wygląda jak włoski Mussolini.
FanKrotoszyna
FanKrotoszyna 6.02.2019, 14:02
A co to jest? Grupa przedszkolaków?
Krótka piłka - ktoś sie zapisał a się nie pojawił - wystawić fakturke i niech placi z wlasnej kieszeni.
No chyba ze nie o same szkolenie tu chodzi a moze bardziej o to zeby nasypac do koryta z publicznych pieniedzy.
obserwator
obserwator 6.02.2019, 13:40
Zapisal się na szkolenie a później się wypisał czy po to żeby być medialnym? A może jest za a nawet przeciw 😁
Ewik