SULMIERZYCE. Daniel i Karolina Kulawscy zapisali się do PiS-u!

  • 5.02.2019, 10:03
  • Sebastian Pośpiech
SULMIERZYCE. Daniel i Karolina Kulawscy zapisali się do PiS-u! S.POŚPIECH Radna Karolina Zaborek-Kulawska
Radna miejska Karolina Zaborek-Kulawska i jej mąż Daniel, były rajca oraz kandydat na burmistrza Sulmierzyc, wstąpili do Prawa i Sprawiedliwości. Chcą wzmocnić swoją pozycję oraz zacząć budowę struktur partyjnych w Sulmierzycach.

- Na początku grudnia 2018 r. złożyliśmy deklarację członkowską i w zeszłym tygodniu zostaliśmy przyjęci do PiS-u – powiedział nam Daniel Kulawski.

Przyjął ich zarząd okręgu
Na zeszłotygodniowym posiedzeniu zarządu okręgowego PiS w Jarocinie podjęto uchwały o przyjęciu do tej partii dwojga sulmierzyczan.

- Chciałbym, aby pani Karolina budowała struktury w Sulmierzycach. Cieszymy się, bo to bardzo dobry początek. W tej miejscowości byliśmy do tej pory dość słabi. Trudno nam było walczyć o głosy  mieszkańców oraz przebicie się do społeczeństwa – mówi Jarosław Kubiak, asystent senatora Łukasza Mikołajczyka, kierującego PiS-em w pow. krotoszyńskim. 
 

Pomóc pozyskać środki
Karolina Zaborek-Kulawska podkreśla, że dobro mieszkańców i rozwój jej miasteczka to dla niej cele nadrzędne. - Gwarancję tego rozwoju jest współpraca z rządem i władzami województwa. Dzięki niej możemy z powodzeniem realizować chociażby programy rządowe na budowę dróg, które w Sulmierzycach są bolączką – powiedziała Rzeczy Krotoszyńskiej. Jak zaznaczyła, jest głęboko przekonana, że dotychczasowa współpraca burmistrza z przedstawicielami PiS stanie się jeszcze bardziej owocna, gdy rada miejska zyska przedstawiciela tej partii.

Nie solo, ale w grupie
- Niepokoiło mnie, że w powiecie są trudności z przebiciem się nowych ludzi, nowych koncepcji. Sam się o tym w Sulmierzycach przekonałem - stwierdził Daniel Kulawski. Przyznaje, że najpierw chciał razem  z żoną iść własną ścieżką, ale wspólnie stwierdzili, iż bez wsparcia organizacyjnego, jakim dysponuje partia polityczna, niewiele osiągną. – Chodzi o rozwój naszych ambicji. (...) Grałem solo, a teraz będę funkcjonował w życiu społecznym bardziej zespołowo  – mówi D. Kulawski. Chciałby, aby pojawiła się lokalnie duża siła polityczna, która będzie poważną konkurencją dla PSL-u.
(PEŁNY TEKST W WYDANIU PAPIEROWYM)
 

Sebastian Pośpiech

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alex
Alex 12.03.2019, 16:21
Panie Danielu!!! Proszę nie kłamać był Pan członkiem PO.
Strażnik Teksasu
Strażnik Teksasu 28.02.2019, 20:27
Koryto według mnie z całym szacunkiem bardziej mógłby pokazywać sławny, przedrożony remont urzędu miasta za ponad pół miliona , podwyżka dla burmistrza i ten remont to pierwszy podobno etap jest a na wóz strażacki i dach na domu kultury miasto nie ma pieniędzy. Ile będzie nas kosztować wyremontowanie urzędu łącznie - milion starczy? Czy to jest najpotrzebniejsze w tej chwili naprawdę?
KK
KK 25.02.2019, 18:17
Niewiem dlaczego są usunięte najlepsze komentarze? Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
k
k 14.02.2019, 20:12
Wstydźcie się wszyscy ,którzy obrazacie Daniela i Kaję.Typowa sulmierzycka zawiść,zazdrość i nienawiść.Typowe dla platformersów.Żenada.
Daniel i Kaja
Daniel i Kaja 11.02.2019, 23:26
Fakt, moje niedopatrzenie, że nie udostępniłem na fb ,że nie było to udostępnione na stronie internetowej miasta, nie sprostowałem, ale nie byłem obojętny , rozmawiałem z mieszkańcami, chciałem ich dobra i złożyłem stosowne wnioski ....patrz wnioski daniel kulawski : rada miejska- wnioski-kadencja do 2018-daniel kulawski i teraz oceniaj jaki miałem wpływ na realizację moich wniosków, kiedy burmistrzem był Darek
Patrzymy z nadzieją w przeszłość i przyszłość ;-) kulawscy
Patrzymy z nadzieją w przeszłość i przyszłość ;-) kulawscy 11.02.2019, 23:05
Wiemy, przeszłość jest niewygodna, jednak gdyby nie Daniel - nie byłoby ulicy Broniewskiego. Odsyłam do lotu w przeszłość ;-)
XO
XO 11.02.2019, 21:27
Typowa sulmierzycka zawiść w komentarzach. Ja dla odmiany życzę samych sukcesów Państwu Kulawskim
Lady XYZ
Lady XYZ 11.02.2019, 21:13
Nie pamiętam dokładnie od ilu lat Pan Daniel Kulawski pełnił obowiązki radnego z okręgu wyborczego nr 6 czyli Wiosny Ludów, Sadownicza, Broniewskiego, może jakiś 8 ? Niemniej w poprzednich kadencjach wybrany został z okręgu można stwierdzić swojej ulicy, swojego miejsca zamieszkania, spośród swoich sąsiadów i co Pan Daniel Kulawski dla tego okręgu przez całe 8 lat uczynił? W mojej ocenie niewiele, Sadownicza prosi się o remont nawierzchni i chodników, Wiosny Ludów również, fakt Broniewskiego ma w końcu po kilkunastu latach kostkę, ale wątpię czy duża była w tym zasługa Pana Daniela.Stąd utracił moje poparcie w ostatnich wyborach i już zapewniam nigdy więcej na tego Pana nie zagłosuje (tym bardziej teraz Panie Danielu z PISu ;) )
PiS
PiS 11.02.2019, 22:20
VIP. Rada miejska.Wnioski, daniel kulawski kadencja do 2018 :sądownicza. Myśliwska. Wiosny ludów . Szatnie . Nigdzie o tym ani słowa😉przypadek. Hejt. Mowa nienawiści . Katolicy .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.02.2019, 19:48
Oj tutaj zapewne odpowiada sam zainteresowany :-)
X
X 11.02.2019, 21:26
Co jest nie tak z ulica Wiosny Ludów?
Z Wiosny L.
Z Wiosny L. 11.02.2019, 22:53
Ta sama sytuacja co z sąsiednimi Wrocławską i Sadowniczą; Co rok dziury na wiosnę w tych samych miejscach i co roku nieprawidłowo naprawione. Co do chodników na Wiosny Ludow dzięki którym można się zimą połamać bo pełno w nich zagłębiem i krzywizny. Sytuację uratowało w zeszłym roku to że firma Promax układając światłowody musiała odtworzyć stan zastany.... I cale nasze szczęście tego nie zrobiła tylko wyrównał trochę krzywizny na chodnikach. Coś jeszcze...?
Hymm.. Tak!
Wypadało by by Pan Daniel przeszedł się ulicą na której co prawda mieszka i porozmawiał z ludźmi wtedy wiedział by jakie są potrzeby a nawet jak by sie Parę razy potknął to nawet i problem by dostrzegł.
Brak słów
Brak słów 11.02.2019, 23:46
Proszę się douczyć , bo o ile dobrze kojarzę Wrocławska to nie okręg p. Daniela ???Mam nadzieję jako mieszkaniec , że każdego Radnego tak wnikliwie mieszkańcy rozliczą z pracy na rzecz miasta. Przeraża mnie fakt , że w tak małej społeczności ludzie zamiast żyć jeden z drugim ,żyją jeden obok drugiego.Wstyd
;-)
;-) 11.02.2019, 23:01
bip-rada miejska-wnioski-daniel kulawski- brak interwencji burmistrza...…..……………………….
X
X 10.02.2019, 19:27
Same hejty w komentarzach... Ciekawe czy osoby komentujące potrafiłyby powiedzieć P. Danielowi i P. Karolinie- to w twarz.
Kaja i Daniel
Kaja i Daniel 11.02.2019, 22:59
Zapraszamy do debaty i eksploracji jadu pod nazwiskiem i pod artykułem, bez anonimków!!! Zaznaczam i podkreślam, że nie komentujemy mowy nienawiści i zła płynącego z anominowych, tchórzowskich wpisów.. skala agresji jest ogromna- to straszne, chcecie nas zastraszyć??.zaczynam wątpić w dobro i wolną wolę człowieka.Czy mamy do czynienia z linczem???????Gwoli ścisłości - czas przerwać mowę milczenia - daniel napisał wnioski na wiosny ludów, broniewskiego, sadowniczą ,myśliwską, szatnie na boisku (został tam pomienięty) - jeśli nie wierzycie-odsyłam do bip-rada miejska-wnioski - daniel kulawski - fakt , że bardzo schowane i skomlipowane, i urudnione….. ale jednak istnieje!!! odpowiedź burmistrza-zapytajcie ????????
Aleksander
Aleksander 12.02.2019, 11:33
Napisanie wniosku a wykonanie to 2 różne sprawy :) Można napisać 1000000000000000 wniosków, jednak nie potrafił ich zrealizować, funkcjonując tyle lat w samorządzie nie zrobił nic dla mieszkańców oraz dla swojego okręgu. Poza pobieraniem uposażenia, mało tego nikt z Państwa nigdy nie wsparł finansowo żadnej organizacji. Wynik wyborczy jest adekwatny do poziomu zaangażowania w mieście.. Sulmierzyce to małe miasteczko i tu się POLITYKI nie uprawia... tu się pracuje w samorządzie.
xx
xx 10.02.2019, 19:33
hej X ciekawe czemu sam nie podpisałeś się pod swoim komentarzem ? skoro zarzucasz
Gargamel
Gargamel 10.02.2019, 14:21
Dziwi mnie jedno,że dopuki ,,p.Daniel i p.Kaja" wspólnie zasiadali w urzędzie wszystko było ok,do czasu aż p.Daniel nie wygrał wyborów na burmistrza a pożniej przestał pełnić jakąkolwiek funkcje w urzędzie .To wygląda jakby odwet za to że jego miejsce zajął ktoś inny i że nie miał poparcia ludności...ale czy to oto w tym chodzi,czy im chodzi o dobro mieszkańców czy o swoje własne ?!.. ....bo jako były mieszkaniec Sulmierzyc tak to odbieram ,a ich wpisy na komentarze w sieci są poniżej kultury .....
...z przykrością stwierdzam .....toksycznie się zrobiło....i to tylko dzięki im niestety....
Populista
Populista 10.02.2019, 03:04
Dajmy już spokój. .wybrali...przegrali tyle w temacie. .
Kolega
Kolega 9.02.2019, 20:59
Rok 2019 się dopiero rozkręca ale już można powiedzieć że w kategorii lokalna porażka polityczna roku mozna nazwać decyzję państwa Kulawskich...
Ale to dopiero początek i zapewne mają szansę na poprawę wyniku...W tej kategorii wynik Daniela w wyborach na burmistrza uważam za sukces. .
O wyborach na radnego nie wspominam... powodzenia w budowaniu struktur....



Sam
Sam 9.02.2019, 20:46
Niestety ta decyzja pokazała wszystkim mieszkańcom jacy jesteście w sytuacji gdy nie wszystko układa się po waszej mysli. Porażkę Daniela w wyborach na burmistrza i klęska jako radny...wyzwolila jakąś mega frustrację...chwytacie się teraz wszystkiego aby zaistnieć..przykro na to patrzeć...
Paweł
Paweł 9.02.2019, 18:33
Moim zdaniem pośpieszyli się ze złożeniem deklaracji....nie wiedzieli chyba że pojawi się Wiosna Roberta Biedronia....ale znając ich podejście do sprawy zapewne już niedługo się przepiszą....PO już było...inne ugrupowania-niekoniecznie partyjne też (z tego co pamietam Daniel startował chyba już z kilku opcji....). Dlatego uważam, że to co robią jest mało wiarygodne...liczą tylko na poklask, bycie w centrum uwagi...pęd dowładzy, bycia na piedestale....my celebryci (jak to kiedyś powiedział Daniel)....i tyle w temacie....po prostu żal... ps. Karolina rolnicy wiedzą o różnych dopłatach nie trzeba ich informować na fejsie...ale co masz robić jak będę e-sesje ....
Sulmierzyczanka
Sulmierzyczanka 9.02.2019, 14:05
Żenada... Żali mi Was... Pazerność przysłoniła Wam oczy... Szkoda
ale jaja
ale jaja 7.02.2019, 21:39
Nelli i Jan Maria Rokita bis
KROTOSZYNIAK
KROTOSZYNIAK 7.02.2019, 20:06
TYPOWI KARIEROWICZE. ALE S I A R A !!!
Adam
Adam 7.02.2019, 19:52
O jakim spokoju mowimy? Nie wiem o co chodzi osobie która napisała że dzięki Państwu Kulawskim po zapisaniu się do Pisu będzie spokój? ? Może ktoś minie oświeci? Dla mnie to niezrozumiałe. ..
Anka
Anka 8.02.2019, 06:06
Myślą, że zapisem podbija świat????
ZYX
ZYX 7.02.2019, 18:23
Bardzo dobrze, popieram decyzje Państwa Kulawskich! Wierze, że dzięki nim wreszcie będzie spokój w Sulmierzycach!
Anka
Anka 8.02.2019, 06:07
Podpisała sama zainteresowana???
Ksenia
Ksenia 7.02.2019, 18:39
Spokój? Ha ha...Nie wiem kto to piszę może sami zainteresowani ..czytaj bohaterowie artykułu..Ciekawie co przemawia za takim stwierdzeniem ...ale przyjemniej wiem że czytają co się piszę i o dziwo czas udostępnienia na fejsie zbliżony do komentarza ZYX zbieg okoliczności? Nie sadze
śmiech na sali
śmiech na sali 7.02.2019, 11:53
No to teraz Daniel na asystenta posła i wrócisz go "gry" bo zaproszą na dożynki, zebrania, uroczystości, spotkania... Odczytasz list od posła, dodasz kilka słów od siebie - znowu będziesz wielki.

Pozostałe