Naprawią ul. Raszkowską. Miasto i powiat dadzą po ponad 150 tys. zł

  • 1.02.2019, 09:33 (aktualizacja 30.03.2019 10:20)
  • (popi)
Naprawią ul. Raszkowską. Miasto i powiat dadzą po ponad 150 tys. zł
Gmina Krotoszyn przeznaczy 151 tys. zł na naprawę usterek na ul. Raszkowskiej. Ta powiatowa ulica nie została zreperowana w ramach gwarancji wykonawczej, gdyż firma z Koszalina upadła.

Na początku 2016 r. firma Gazopol z Koszalina oddała do użytku wyremontowaną nawierzchnię ul. Raszkowskiej w Krotoszynie. Po zaledwie kilku tygodniach pojawiły się jednak pofałdowania i zapadnięcia. By gmina nie straciła dotacji unijnej, prace wykonywano w niezwykle szybkim tempie, m.in. kładąc podbudowę tylko w miejscach wykopów. Dodatkowo w trakcie robót padał deszcz i śnieg.
Usterki miały zostać naprawione jeszcze wiosną 2016 r. Niestety, firma upadła. Nasze samorządy porozumiały się więc w kwestii naprawy. Ul. Raszkowska jest drogą powiatową, ale to gmina robiła tam kanalizację, a nowa nawierzchnia była rozszerzeniem projektu. Zdecydowano, że kosztami podzielą się po połowie gmina Krotoszyn i powiat krotoszyński.
Te, pierwotnie  szacowane na 270 tys.zł, wzrosły do ponad 300 tys. zł. – Niestety, po ubiegłorocznym nieudanym przetargu nasz udział w przedsięwzięciu powiększył się do 151 tys. zł – stwierdził 24 stycznia na obradach komisji rady miasta skarbnik gminy Grzegorz Galicki. Tydzień później na sesji radni zgodzili się przeznaczyć te pieniądze na remont. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę.

 

(popi)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

P.S
P.S 31.03.2019, 23:28
Proszę burmistrza o więcej przetargów bez kontroli w Krotoszynie .Był oferent uczciwy miejscowy (nie GM) to wybrali papudraków z Koszalina.
Kiedy dojdzie do naprawy przejazdu na Raszkowskiej -tego nie wie nikt.
Olek
Olek 3.02.2019, 11:17
Niestety efekty będą słabe. 150 tys uleci. Tam potrzeba kapitalnego remontu by wystarczyło na lata

Pozostałe