Nowy, wypasiony wóz strażacki

  • 31.01.2019, 13:37 (aktualizacja 30.03.2019 10:20)
  • Sebastian Pośpiech
Nowy, wypasiony wóz strażacki Auto strażackie marki Man kosztowało ponad 1 mln zł
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wzbogaciła się o nowy samochód ciężki.

Auto kosztowało niemal  1 mln 100 tys zł. Złożyły się na nie samorządy lokalne (powiat i gminy),  samorząd województwa wielkopolskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Najwięcej z samorządów, bo 170 tys. zł, przeznaczyła Miasto i Gmina Krotoszyn. Dlatego też komendant Jacek Strużyński osobiście podziękował radnym z Krotoszyna za dołożenie pieniędzy.

– Rozpiera nas duma, że tak samochód znalazł się w Krotoszynie. W 2018 r. trzy komendy powiatowe z Wielkopolski ubiegały się o taki wóz jak my dzisiaj mamy – stwierdził 31 stycznia na sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie.

Życzył sobie, by to auto nigdy nie było wykorzystywane do poważnych pożarów. – Mamy jednak teraz takie zabezpieczenie sprzętowe, którego pozazdroszczą nam inne powiaty. Jesteśmy wzorcową jednostką – podkreślił J. Strużyński.
Wcześniej w siedzibie komendy powiatowej odbyła się roczna odprawa służbowa z udziałem bryg. Andrzeja Bartkowiaka, wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej i włodarzy z naszego powiatu oraz strażaków zawodowych z KP PSP w Krotoszynie. Najważniejszym punktem odprawy było uroczyste włączenie do podziału bojowego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz przekazanie pozyskanego sprzętu pożarniczego.
Wcześniej komendant powiatowy, st. bryg. Jacek Strużyński podsumował miniony rok, podkreślając, że powiat krotoszyński należy do II kategorii zagrożeń, a zabezpiecza go Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP Krotoszyn oraz 62 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, z czego 11 przynależy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
W ubiegłym roku strażacy wyjeżdżali do zdarzeń 851 razy. Średni czas dojazdu do zdarzenia to 6 min 48 sek.

Sebastian Pośpiech

Zdjęcia (36)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe