Kalak, Kubiak czy Skrzypczak weźmie władzę w PiS?

  • 29.01.2019, 14:31 (aktualizacja 30.01.2019 16:28)
  • Paweł Krawulski
Kalak, Kubiak czy Skrzypczak weźmie władzę w PiS? Paweł Krawulski
Wciąż nie jest znana data wyborów przewodniczącego struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie krotoszyńskim. Tymczasem parlamentarzysta kaliski dr Jan Mosiński daje do zrozumienia, że będzie wspierał radnego powiatowego Andrzeja Skrzypczaka.

 

Ta sugestia padła 23 stycznia podczas konferencji zorganizowanej w murach Cechu Rzemiosł Różnych. Podczas krótkiego briefingu prasowego na temat problemów rzemiosła, zasiadający za  prezydialnym stołem parlamentarzysta kaliski dr Jan Mosiński,  zwracając się do siedzącego obok Andrzeja Skrzypczaka powiedział. - Szczególne podziękowania za zorganizowanie konferencji należą się Andrzejowi Skrzypczakowi, przewodniczącemu krotoszyńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Zapytany czy sugestia ta oznacza coś więcej, dodał, że nie chce wprowadzać żadnej polityki. – Niemniej zapewniam, iż  będę wspierał osobę Andrzeja Skrzypczaka - mówił. Poseł docenia jego niezwykłe zaangażowane w ciągu ostatnich lat i wierność partii, a także dokonania na niwie społecznej.

Tymczasem wiadomo, że od kiedy z powodów formalnych nie odbyły się wybory władz lokalnych partii PiS, o losach decyduje komisarz wyborczy. Jest nim senator RP Łukasz Mikołajczyk i to on do dnia wyborów, wskazuje kierunek działań partii rządzącej na terenie powiatu.

Oto co powiedział on Rzeczy. – Co do wyborów powiem tylko tyle. Podczas najbliższych obrad zarządu okręgu, który odbędzie się w przyszłym tygodniu, zgłoszę wniosek o zorganizowanie wyborów władz lokalnych. Widzę bowiem, że wśród naszych członków znajduje się kilka osób, które mogłyby z powodzeniem sprawować tę odpowiedzialną funkcję.   

Jak dodał w dalszej części rozmowy nie chciałby nikogo wskazywać, gdyż wyboru powinni dokonać sami członkowie. – Oczywiście w gronie tych osób jest Andrzej Skrzypczak - tłumaczy. Wybory zatem będą bardzo ciekawe, gdyż już teraz w kuluarach krąży giełda nazwisk. Są na niej m.in. radna miejska Sławomira Kalak i radny powiatowy Jarosław Kubiak. On sam, odpowiedzialny obecnie za finanse, wskazuje że wyboru dokona mała grupa członków. – Prawem głosu dysponować będzie 22-23 członków.  Oczywiście nazwisk figuruje ponad 30, ale niektórzy zostaną wkrótce wykreśleni. Jako powód podaje punkt mówiący o regularnym opłacaniu składek. Kto przez okres 6 miesięcy tego zaniedba, jest pozbawiany jest statusu członka.

Wyboru nie dokonają też nowi przedstawiciele, którzy wstępują obecnie do partii. By uczestniczyć aktywnie w wyborach, trzeba wykazać się kilkumiesięcznym stażem. Wyboru również nie będą mieli okazji dokonać znani w przeszłości krotoszynianie: Stanisław Bała czy Krzysztof Kubik. Na wylocie za niepłacenie składek są też dwaj członkowie kół ze Zdun i Kobylina: Karol Kamza i Rafał Nowacki.

Jarosław Kubiak dodaje: – Jeśli znajdzie się osoba na sali, która mnie zgłosi, to stanę  w szranki wyborcze. Chce bowiem działać na rzecz Prawa i Sprawiedliwości jeszcze intensywniej niż dotychczas. Ale oczywiście jeśli koledzy i koleżanki zdecydują inaczej, deklaruję przewodniczącemu swoją pomoc.

Paweł Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe