Mieszkańcy ul. Żabiej domagają się remontu

  • 29.01.2019, 14:19 (aktualizacja 29.01.2019 17:33)
  • Paweł Krawulski
Mieszkańcy ul. Żabiej domagają się remontu Sebastian Pośpiech
Jedna z mieszkających na gminnej ul. Żabiej kobiet opowiedziała nam o problemie.

Podkreśliła, że po deszczu całą ulicę wypełnia błotnista maź.  Jak dodała, mieszkańcy doceniają starania krotoszyńskiego magistratu, który utwardza drogę tłuczniem, są to jednak działania dalece niewystarczające.

Sytuację miała zmienić obietnica złożona przez przedstawicieli magistratu przed zeszłorocznymi wyborami samorządowymi na osiedlowym zebraniu. - Wtedy zaprezentowano projekt przebudowy naszej części miasta. Niestety, do tej chwili nic się nie zmieniło, a żaden rajca podczas grudniowej sesji nie wspomniał o naszych problemach  - zauważyła zbulwersowana krotoszynianka, wyliczając nazwy powstałych w latach późniejszych ulic, których nawierzchnia jest już pokryta asfaltem. Jak dodała, ludzie oczekują nawiezienia tłucznia lub zamontowania specjalnych płyt  celem wyrównania tereniu, a najlepiej dotrzymania słowa danego w kampanii wyborczej i rozpoczęcia przebudowy ulicy.

Niestety, na razie problem nie zostanie rozwiązany, o czym poinformował nas  naczelnik wydziału gospodarki komunalnej, ochrony środowiska i rolnictwa krotoszyńskiego magistratu, Michał Kurek: - Do 15 kwietnia potrwa akcja “Zima”, a na wyrównanie dróg przyjdzie czas. Jak wyjaśnił, droga zostanie wyprofilowana i wysypana tłuczniem.Urzędnik, przypomina też, że w poprzednim roku zamówiono 4 tyś. ton tłucznia, który zagospodarowano w newralgicznych miejscach. Kilka dni po naszej rozmowie dziury były zasypywane przez pracowników służby drogowej pracujących dla urzędu miejskiego. Z redakcją skontaktowała się również mieszkanka ul. Żabiej, dziękując Nam za interwencję.

Na temat przebudowy Żabiej usłyszeliśmy: - Koncepcja przebudowy Żabiej i sąsiadujących z nią ulic rzeczywiście powstała, jednak jakie będą dalsze kroki,  nie potrafię w tym momencie powiedzieć. Uważam, że dopóki radni nie przegłosują koncepcji, remont nie jest przesądzony. Jeżeli jednak taka sugestia padła, to mieszkańcy powinni zwrócić się o szczegóły do jej autora- kończy.

 

Paweł Krawulski

Paweł Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe