Dzień Babci i Dziadka świętowali z przytupem

  • 28.01.2019, 09:49 (aktualizacja 28.01.2019 10:01)
  • Paweł Krawulski
Dzień Babci i Dziadka świętowali z przytupem
23 stycznia w gościnnych progach Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej gościli babcie i dziadkowie, by obchodzić swoje święto.

Spotkanie prowadziła prezes Stowarzyszenia Razem Elżbieta Gasztka, która była współorganizatorką tej uroczystości. Po przywitaniu i złożeniu życzeń rozejrzała się po sali i powiedziała. - Szkoda, że na tej sali jest nas tak mało, gdyż przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Cóż będzie dużo ciasta dla pozostałych - żartowała. By wprowadzić w klimat spotkania, przypomniała historię tego święta w Polsce, zapoczątkowaną w 1964 r. w Poznaniu.
Potem zwróciła się do przybyłych, by opowiedzieli o tym, jak obchodzony jest w ich domach  Dzień Babci i Dziadka oraz o tym, co otrzymują od wnuków. Wzruszeni goście dzielili się często z łezką w oku wiedzą o relacjach łączących ich z trzecim pokoleniem. Niektórzy uczestniczyli nawet w tym święcie razem ze swoimi dziadkami. - Bardzo mnie te historie cieszą. Babcie powinny być doceniane, gdyż są od rozpieszczania, a nie wychowania. Końcowym elementem była historia, którą przybliżyła dyrektor placówki Ewa Bukowska, od 6 miesięcy babcia pięknego Marcela.

 

Paweł Krawulski

Zdjęcia (24)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrzej nowy
Andrzej nowy 29.01.2019, 16:30
Bardzo udana impreza, jak wszystkie 👏 Pani Ela Prezes koła Razem jest osobą, która wkłada w prowadzenie tego koła,całe serce i poświęca bardzo dużo swojego czasu. Jesteśmy jej za to bardzo wdzięczni😘🙋

Pozostałe