Sprawdź jaki sprzęt szpital w Krotoszynie otrzymał od WOŚP

  • 16.01.2019, 10:09 (aktualizacja 18.01.2019 11:54)
  • Sebastian Pośpiech
Sprawdź jaki sprzęt szpital w Krotoszynie otrzymał od WOŚP SP ZOZ KROTOSZYN Pielęgniarki na oddziale noworodkowym
Sprzęt medyczny o wartości ponad 340 tys. zł trafił do krotoszyńskiego szpitala od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po raz pierwszy oddział noworodkowy krotoszyńskiego szpitala doposażony został w sprzęt zakupiony przez Fundację WOŚP w 1995 r. Przekazano wówczas lampę do fototerapii noworodków i stanowisko do resuscytacji.

W sumie przekazano 61 darów na kwotę ponad 340 tys. zł. Szpital otrzymywał dary od Fundacji trzynastokrotnie. Część starszego sprzętu, na skutek wyeksploatowania, obecnie nie jest już używana.  
W 1998 r. Fundacja przekazała ówczesnej Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Krotoszynie sprzęt umożliwiający ratowanie dzieci w wypadkach i nagłych zdarzeniach. Były to m.in. laryngoskop, resuscytator, 2 deski ortopedyczne, 2 kołnierze ortopedyczne, nosze.
W 2000 r. po raz pierwszy dar w postaci pulsoksymetru otrzymał oddział dziecięcy. W 2003 r. dla tego oddziału kolejnym sprzętem był ssak elektryczny, 3 pompy infuzyjne, inhalator i glukometr. W 2004 r. - kardiomonitor i ciśnieniomierz. W 2018 r. oddział dziecięcy został doposażony w 13 łóżeczek dziecięcych, 4 łóżka młodzieżowe, po 2 kardiomonitory i pulsoksymetry.
Na oddziale noworodkowym w 2000 r. dzięki WOŚP pojawiło się stanowisko do resuscytacji noworodków, rok później - urządzenie do przesiewowego badania słuchu. Oddział w Krotoszynie uczestniczy w Programie Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków w Polsce, jaki stworzony został przez Fundację.
Pomiędzy 2005 a 2018 r. oddział dla nowo narodzonych dzieci Orkiestra Jurka Owsiaka grała siedmiokrotnie. Otrzymaliśmy m.in. 2 inkubatory, stanowisko do resuscytacji, komputerowe oprogramowanie do obsługi badań słuchu, aparat do badania słuchu, wagę noworodkową, lampę zabiegową. W 2018 r. najmłodszym sprzętem jest kolejny aparat do badania słuchu oraz bilirubinometr – urządzenie, które pozwala na bezinwazyjne zbadanie poziomu bilirubiny u noworodków. Wcześniej, aby dokonać takiej diagnostyki trzeba było pobrać krew od maluszków.

 

Sebastian Pośpiech

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe