Nie żyje mężczyzna, który podpalił się na stacji paliw

  • 11.01.2019, 11:50 (aktualizacja 11.01.2019 12:01)
  • Sebastian Pośpiech
Nie żyje mężczyzna, który podpalił się na stacji paliw
W czwartek 10 stycznia w szpitalu w Poznaniu zmarł 55-letni mieszkaniec Krotoszyna. Mężczyzna 4 grudnia oblał się benzyną i podpalił na stacji paliw Circle K.

- Niestety, mężczyzna zmarł na skutek niewydolności wielonarządowej – poinformował nas Stanisław Rusek, rzecznik Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu.
Dramatyczne zdarzenia rozegrały się 4 grudnia ok. godz. 18.00. Mężczyzna nalewał paliwo do plastikowej butelki – raz z jednego, raz z drugiego dystrybutora. Gdy pracownicy stacji to zauważyli, wyszli na zewnątrz. Mężczyzna znikł, a po chwili polał benzyną swoje ciało i podpalił się. Jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych obsłudze pracownik stacji przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego ugasił płonącego mężczyznę.
Strażacy wspólnie z ratownikami medycznymi przewieźli poszkodowanego do karetki pogotowia, która udała się do szpitalnego oddziału ratunkowego w Krotoszynie. Ranny przeżył. W nocy w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitalu w Poznaniu. Tam był leczony, jednak oparzenia zwłaszcza górnych dróg oddechowych były na tyle poważne, że walka o jego życie zakończyła się niepowodzeniem.

 

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Luck
Luck 11.01.2019, 14:25
I spokój. Dla wszystkich

Pozostałe