Ostatnie ognie sztuczne. Czy za rok zadowolimy sie laserami?

  • 10.01.2019, 17:51 (aktualizacja 12.01.2019 17:24)
  • (mac)
Ostatnie ognie sztuczne. Czy za rok zadowolimy sie laserami?
Wszystko wskazuje na to, że w Krotoszynie po raz ostatni odpalono sztuczne ognie na powitanie Nowego Roku. Czy 31 grudnia 2019 r. mieszkańcy obejrzą pokaz laserowy? A co Państwo sądzicie na ten temat? Czy od huku i mocnych wrażeń ważniejsze są ochrona zwierząt i czystość atmosfery?i

Na pokaz fajerwerków na krotoszyńskim Rynku gmina wydała 15 tys. zł. Choć za tym wydatkiem głosowała większość radnych, to pojawili się i tacy rajcy, którzy uważają, że Nowy Rok należy witać w sposób mniej szkodliwy dla zwierząt. Te – jak wiadomo – boją się huku.


- Większość miast odchodzi od fajerwerków. Sądzę, iż wyrzucanie z dymem w powietrze 15 tys. zł jest bezzasadnym kosztem – stwierdził na grudniowej sesji radny Grzegorz Majchszak. I złożył wniosek o pokaz laserowy.


Burmistrz Franciszek Marszałek uważa, że miasto raczej zrezygnuje z tej formy świętowania końca i początku roku. Aczkolwiek – zaznaczył – wiele osób przychodzi, by je podziwiać. – Jeśli zaś wprowadzimy pokazy laserowe, to one są droższe i kwota będzie wyższa – dodał burmistrz.

 

(mac)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Spokojny
Spokojny 24.01.2019, 20:03
Ok dzień w roku psy można zamknąc to nie problem lecz co jak od połowy grudnia albo wcześniej mlodziez strzela petardami? To juz przesada szczegolnie te hukowe pojedyncze gdzie nawet po ulicy idąc rzucą pod nogi. Niestety wielu rodzicow daje kasę i młodzież kupuje petardy. Na rynku w tym roku ani jednego mundurowego który by pilnował porządku o 24 więc petardy fruwaly niekiedy pod nogi osob ktore z pewnością sobie nie życzyły.
Marzena
Marzena 23.01.2019, 09:22
Proszę o większe kontrole Straży Miejskiej i karanie osób nie stosujących się do przepisów. Petardy i fajerwerki można w/g przepisów używać w dniach 31.12 oraz 1.01. Krotoszyn to jak dziki naród jakiś. Naparzają od połowy grudnia do połowy stycznia. Ludzie zastanówcie się trochę nad sobą. Nie lepiej wyjść do jakiegoś fajnego miejsca z rodzinom, bądź znajomymi, zamiast wydawać kasę na coś co daje zadowolenie przez 15 sekund?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.01.2019, 09:51
A pokaz laserowy to radny Majchrzak rozumiem zroganizuje samodzielnie, bez kosztowo dla miasta?
Precz z wydawaniem publicznych pieniedzy na glupoty.
pan petarda
pan petarda 10.01.2019, 21:47
Szkoda że nikt nie zauważył ze dzieciom się bardzo podobało,tylko każdy mówi o psach, o co tu kaman?
BES
BES 10.01.2019, 20:15
To jest tak jak *** z tymi dzikami tez znajdą sie tacy wypsielce co będą pisać że ojej szkoda mi piesków koniec z pokazami. Ludzie najchętniej to szczelcie sobie z pistoletu w łeb przynajmniej mniej takich idiotów będzie
Marzena
Marzena 23.01.2019, 09:16
Przykro czytać tak niestylistyczną wypowiedź. Proponuję przed podjęciem dyskusji troszkę poduczyć się języka polskiego. Nauka nie boli i co najważniejsze - nie strzela się byków :-)
brt
brt 10.01.2019, 20:30
potem identyfikują takich jak ty z tymi co popierają fajerwerki. zachowuj jakikolwiek poziom kultury, a najlepiej się zastanów nad swoim tokiem myślenia. jeżeli uważasz że przeciwnikom petard należy się "strzał w łeb" to raczej z tobą jest coś nie tak.
Marta
Marta 10.01.2019, 19:42
Jeden taki dzien w roku, tradyca byla psy byly i nie przesadzajmy. Wlasciciele powinni zadbac o swoich pupili.
lem
lem 15.01.2019, 10:04
oprócz psów jeszcze cierpia ptaki .-przyjmij do wiadomości
Maciej
Maciej 11.01.2019, 00:23
a pomyślała Pani o zwierzętach bezpańskich, również dzikich żyjących na wolności? Tu nie chodzi tylko o domowe pieski czy kotki. Może ma Pani jakiś pomysł jak się nimi zaopiekować?
pepa
pepa 11.01.2019, 07:55
W takim razie to już podpada pod paranoje i czepialstwo myśląc że jakiemuś jeleniowi w środku lasu stanie się krzywda od sztucznych ogni puszczanych JEDEN raz w roku. W innych krajach takich problemów nie mają a pewnie występują tam i pieski i kotki i dzikie zwierzęta żyjące na wolności. Zakażmy wszystkiego. Dorabianie ideologii i szukanie problemów na siłę...
omnom
omnom 10.01.2019, 18:46
No jasne, tylko w Polsce są zwierzęta. Za granicą normalnie świętują tylko u nas wszyscy się trzęsą nad płochliwymi psami.
brt
brt 10.01.2019, 18:15
proszę was,
nie rozumiem czy to taki problem zamknąć psa w piwnicy, to tylko jeden dzień. ludzie i tak i tak będą strzelali petardami, więc fakt o tym że miasto nie zorganizuje tego pokazu nie robi zwierzętom najmniejszej różnicy. Co następne? w maju mamy zakazać burzy? przecież to taki sam hałas.

sugerowanie się innymi miastami to już w ogóle argument rzeczowy. jakoś w miastach zachodnich nie organizują żenujących pokazów laserowych, tylko zwyczajowo organizują pokaz. ale oczywiście jak na zachodzie wprowadzają zakaz handlu w niedziele to już warto przenosić.

Ciekawe czy rada zacznie mieć swoją głowę, bo na razie to czeka na innych, tak było z rowerami miejskimi które podpatrzono.

Pozostałe