Ostatnie ognie sztuczne. Czy za rok zadowolimy sie laserami?

  • 10.01.2019, 17:51 (aktualizacja 12.01.2019 17:24)
  • (mac)
Ostatnie ognie sztuczne. Czy za rok zadowolimy sie laserami?
Wszystko wskazuje na to, że w Krotoszynie po raz ostatni odpalono sztuczne ognie na powitanie Nowego Roku. Czy 31 grudnia 2019 r. mieszkańcy obejrzą pokaz laserowy? A co Państwo sądzicie na ten temat? Czy od huku i mocnych wrażeń ważniejsze są ochrona zwierząt i czystość atmosfery?i

Na pokaz fajerwerków na krotoszyńskim Rynku gmina wydała 15 tys. zł. Choć za tym wydatkiem głosowała większość radnych, to pojawili się i tacy rajcy, którzy uważają, że Nowy Rok należy witać w sposób mniej szkodliwy dla zwierząt. Te – jak wiadomo – boją się huku.


- Większość miast odchodzi od fajerwerków. Sądzę, iż wyrzucanie z dymem w powietrze 15 tys. zł jest bezzasadnym kosztem – stwierdził na grudniowej sesji radny Grzegorz Majchszak. I złożył wniosek o pokaz laserowy.


Burmistrz Franciszek Marszałek uważa, że miasto raczej zrezygnuje z tej formy świętowania końca i początku roku. Aczkolwiek – zaznaczył – wiele osób przychodzi, by je podziwiać. – Jeśli zaś wprowadzimy pokazy laserowe, to one są droższe i kwota będzie wyższa – dodał burmistrz.

 

(mac)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.01.2019, 09:51
A pokaz laserowy to radny Majchrzak rozumiem zroganizuje samodzielnie, bez kosztowo dla miasta?
Precz z wydawaniem publicznych pieniedzy na glupoty.
pan petarda
pan petarda 10.01.2019, 21:47
Szkoda że nikt nie zauważył ze dzieciom się bardzo podobało,tylko każdy mówi o psach, o co tu kaman?
BES
BES 10.01.2019, 20:15
To jest tak jak *** z tymi dzikami tez znajdą sie tacy wypsielce co będą pisać że ojej szkoda mi piesków koniec z pokazami. Ludzie najchętniej to szczelcie sobie z pistoletu w łeb przynajmniej mniej takich idiotów będzie
brt
brt 10.01.2019, 20:30
potem identyfikują takich jak ty z tymi co popierają fajerwerki. zachowuj jakikolwiek poziom kultury, a najlepiej się zastanów nad swoim tokiem myślenia. jeżeli uważasz że przeciwnikom petard należy się "strzał w łeb" to raczej z tobą jest coś nie tak.
Marta
Marta 10.01.2019, 19:42
Jeden taki dzien w roku, tradyca byla psy byly i nie przesadzajmy. Wlasciciele powinni zadbac o swoich pupili.
lem
lem 15.01.2019, 10:04
oprócz psów jeszcze cierpia ptaki .-przyjmij do wiadomości
Maciej
Maciej 11.01.2019, 00:23
a pomyślała Pani o zwierzętach bezpańskich, również dzikich żyjących na wolności? Tu nie chodzi tylko o domowe pieski czy kotki. Może ma Pani jakiś pomysł jak się nimi zaopiekować?
pepa
pepa 11.01.2019, 07:55
W takim razie to już podpada pod paranoje i czepialstwo myśląc że jakiemuś jeleniowi w środku lasu stanie się krzywda od sztucznych ogni puszczanych JEDEN raz w roku. W innych krajach takich problemów nie mają a pewnie występują tam i pieski i kotki i dzikie zwierzęta żyjące na wolności. Zakażmy wszystkiego. Dorabianie ideologii i szukanie problemów na siłę...
omnom
omnom 10.01.2019, 18:46
No jasne, tylko w Polsce są zwierzęta. Za granicą normalnie świętują tylko u nas wszyscy się trzęsą nad płochliwymi psami.
brt
brt 10.01.2019, 18:15
proszę was,
nie rozumiem czy to taki problem zamknąć psa w piwnicy, to tylko jeden dzień. ludzie i tak i tak będą strzelali petardami, więc fakt o tym że miasto nie zorganizuje tego pokazu nie robi zwierzętom najmniejszej różnicy. Co następne? w maju mamy zakazać burzy? przecież to taki sam hałas.

sugerowanie się innymi miastami to już w ogóle argument rzeczowy. jakoś w miastach zachodnich nie organizują żenujących pokazów laserowych, tylko zwyczajowo organizują pokaz. ale oczywiście jak na zachodzie wprowadzają zakaz handlu w niedziele to już warto przenosić.

Ciekawe czy rada zacznie mieć swoją głowę, bo na razie to czeka na innych, tak było z rowerami miejskimi które podpatrzono.

Pozostałe