13-latek z Krotoszyna podpalaczem! Wzniecił 3 pożary, teraz zajmie się nim sąd dla nieletnich

  • 29.12.2018, 12:37
  • Sebastian Pośpiech
13-latek z Krotoszyna podpalaczem! Wzniecił 3 pożary, teraz zajmie się nim sąd dla nieletnich KPP Milicz
13-letni chłopiec z Krotoszyna umyślnie wywoływał pożary. Podpalił ozdobne drzewa przy boisku piłkarskim oraz dwa wózki dziecięce stojące na klatkach schodowych w blokach. Chłopiec został już przesłuchany.

Na trop nieletniego podpalacza wpadli policjanci z komendy w Miliczu. Teraz jego losem zajmie się sąd dla nieletnich.

Podpalił drzewka
Na początku grudnia ktoś podpalił kilka ozdobnych drzewek tuż przy ogrodzeniu boiska piłkarskiego przy ul. Mickiewicza w Miliczu, gdzie trenują chłopcy z  miejscowej szkółki piłkarskiej. Spłonęło kilkanaście tui oraz wysokie piłkochwyty. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale wartość powstałych strat oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.

Pożary wózków
Po kilku dniach od tego zdarzenia doszło do kolejnych dwóch pożarów na na pobliskim osiedlu mieszkaniowym przy ul. Mickiewicza i Kopernika.  25 grudnia nieznany sprawca podpalił wózek dziecięcy w bloku przy Kopernika. - Wózek całkowicie spłonął, zniszczona została także klatka schodowa, której ściany zostały nadpalone i osmolone dymem - informuje podinsp. Sławomir Waleński z policji w Miliczu.
Podobna sytuacja miała miejsce dwa dni później 27 grudnia w jednym z pobliskich bloków przy ul. Mickiewicza ktoś podpalił wózek dziecięcy pozostawiony przy wejściu do klatki schodowej. Na szczęcie nikt nie ucierpiał, a pokrzywdzeni szacują teraz powstałe szkody.

Zatrzymany u babci
W godzinach popołudniowych miliccy policjanci ustalili sprawcę podpaleń. Podpalaczem okazał się 13-letni chłopiec pochodzący z Milicza, a obecnie mieszkający w Krotoszynie. - Chłopiec został zatrzymany u swojej mieszkającej w Miliczu babci , do której przyjechał w odwiedziny.

Sebastian Pośpiech

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ewik
Ewik 29.12.2018, 13:34
Maly debil nic dodac nic ujac...Nic madrego z chlopczyka nie wyrosnie!

Pozostałe