Ponad trzy lata w podróży przez świat

  • 21.12.2018, 15:05 (aktualizacja 24.12.2018 15:08)
  • Wizytator
Ponad trzy lata w podróży przez świat KBP Asia i Adam Dzieliccy podpisują swoją książkę. Poniżej uczestnicy spotkania
Krotoszyńska Biblioteka Publicznej urządziła w grudniu spotkanie z Asią i Adamem Dzielickimi, którzy opowiedzieli o swoim dość nietypowym sposobie na... życie. A jest nim podróżowanie i to na całego, bowiem ich ostatnia wyprawa trwała 1.112 dni.

Młode małżeństwo nie mieszka w Krotoszynie, ale Adam jest rodowitym krotoszynianem, tutaj mieszkają jego rodzice i dziadkowie.
Młodzi podróżnicy opowiadali o swojej autostopowej podróży przez Europę, Azję i Australię, którą odbyli rok temu. Ich wielkim marzeniem było dotarcie na ten ostatni kontynent bez użycia samolotu, a stamtąd przedostanie się do Nowej Zelandii. Podróż poprzedziły dość długie przygotowania, czyli ustalanie trasy, zbieranie informacji o krajach, załatwianie wiz, szczepienia.
1 września 2014 r. ruszyli w daleką podróż z dwoma dużymi plecakami i namiotem. Miała trwać rok, ale po 12 miesiącach dotarli zaledwie do Indonezji. Były też przygody i przeciwności losu, jak zwichnięcie kostki czy zabieg wycięcia wyrostka robaczkowego.

Wszystko jednak zakończyło się dobrze. Zwiedzili 3 kontynenty, kilkadziesiąt krajów, przemieszczali się  autostopem i jachtami. Zajęło im to ponad trzy lata.
Po spotkaniu można było zakupić książkę Asi i Adama Dzielickich „Na Nowej Drodze Życia. 1112 dni w Autostopowej Podróży Przez Świat. Cz.1”. Pozycja ta jest dostępna w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej.

(red.)

 

 

Wizytator

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe