Wyjątkowy rok dyrektor Ewy Bukowskiej

  • 20.12.2018, 20:23 (aktualizacja 03.04.2019 21:17)
  • Janusz Urbaniak
Wyjątkowy rok dyrektor Ewy Bukowskiej     Archiwum Ewa Bukowska
Bieżący rok dla Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej jest szczególny. Po wieloletnich żmudnych staraniach placówka zyskała środki na gruntowną przebudowę i remont wnętrza, który powinien odmienić jej los.

Jest coś symbolicznego w fakcie, że niedawno zapadły przełomowe decyzje dotyczące otoczenia książnicy. Na dniach nieopodal otwiera się restauracja McDonald’s, a w przyszłym roku oddana zostanie do użytku rozbudowana część Galerii Krotoszyńskiej. Cały fragment śródmieścia między Słodową, Mickiewicza, Floriańską i Benicką zyska zadbany i pełen energii charakter.
Do grona inwestorów odmieniających to miejsce dołączy także biblioteka, która urządzi skwer o nazwie D-O-M. Stanie się on dość znaczącym akcentem kulturotwórczym wśród modernistycznych zakątków, które służyć będą konsumpcji i wydawaniu pieniędzy. Być może więc przed książnicą pojawią się nowe szanse?

Dziesięć lat starań
Gdy w 2013 r. pisałem o termomodernizacji KBP, która odmieniła nie do poznania ten PRL-owski gmach, dyr. Ewa Bukowska mówiła nam o swoich marzeniach. – Szukamy środków na modernizację wnętrza. Myślimy m.in. o nowoczesnej sieci komputerowej, o serwerowni z prawdziwego zdarzenia.
(...)
W tym wyjątkowym roku jest i wątek osobisty. Ewa Bukowska obchodzi bowiem 35-lecie swojej zawodowej pracy. Jestem akurat tym krotoszynianinem, który pamięta młodą długowłosą dziewczynę z czytelni i to... bardzo dobrze pamięta.
Do pracy przyjmował ją Edward Kozupa, który pewnie nie przypuszczał, że pani Ewa zastąpi go w fotelu szefa w 2007 r. Trzy lata później ukończyła prawo i administrację. To data-klamra, bo przychodząc do biblioteki w 1983 r. była absolwentką liceum zawodowego.

(...)

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Rzeczy Krotoszyńskiej" (wydanie świąteczne)

Janusz Urbaniak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe