Sukcesy koźmińskich lekkoatletów

• 20.12.2018, 17:43 (aktualizacja 20.12.2018 22:08)
  • (popi)
Trzy medale podczas III Halowych Ogólnopolskich Finałów Czwartków Lekkoatletycznych, które odbyły się 13 grudnia w Spale zdobyli młodzi mieszkańcy Koźmina Wlkp.

Zawody są odpowiednikiem Halowych Mistrzostw Polski w kategorii 2006 i młodsi. Młodzi sportowcy rywalizowali na dystansach 60, 300, 600 i 1000 metrów oraz skoku w dal i skoku wzwyż.
Na finał do Spały pojechało 9  najlepszych lekkoatletów startujących w jesiennych eliminacjach w Jarocinie, w tym aż 4 zawodniczki z Koźmina. Największą niespodziankę sprawiła Monika Brdys, która  w roczniku 2007 zdobyła złoty medal  w biegu na 300 m. Tuż za podium na piątej pozycji  w biegu na 300 m została sklasyfikowana  Zofia Stempniak wynikiem 47,66, jest to jej debiut na tym dystansie ponieważ  w ubiegłych latach biegała dystans 600 m.
Szóstą lokatę w biegu na 600 m w roczniku 2007 osiągnęła Gabriela Golińska, która uzyskała 2,00,08 co jest  jej rekordem życiowym .
Cała trójka uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wielkopolskim. Dziewczynki na co dzień trenują pod okiem trenera Marcina Szymkowiaka.  Dziewczyny zrobiły ogromny postępy. Przez ostatnie trzy miesiące przygotowywały się do startu i trenowały ciężko dwa razy w tygodniu.
W biegach na 60 m, w których odbyły się eliminacje, wystartowała  Katarzyna Wałęsa zajęła ona  13 miejsce. Katarzyna jest uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie.