Radny z Biadek chce podwyżki diet sołtysów i szefów osiedli

  • 11.12.2018, 15:26 (aktualizacja 12.01.2019 17:37)
  • Sebastian Pośpiech
Radny z Biadek chce podwyżki diet sołtysów i szefów osiedli
Radny Darian Paszek z Biadek złożył u burmistrza Krotoszyna wniosek o podwyższenie diet sołtysów wsi i przewodniczących miejskich rad osiedli.

Obecnie miesięczna dieta wynosi 362 zł i nie była podnoszona od 6 lat. – Oczywiście, niektórzy sołtysi otrzymują procent od zebranego podatku rolnego. Niestety, jest to mniejszość sołtysów. Pozostali są wynagradzani za swoją pracę tylko niską dietą – argumentował 29 listopada na sesji rady miasta radny Paszek. Jak dodał, sołtys i szef rady osiedlowej pełnią ważną rolę w swoich środowiskach. Nie tylko reprezentują osiedle czy sołectwo, ale i inicjują szereg przedsięwzięć służących lokalnym społecznościom. Przypomniał, że to do nich mieszkańcy zwracają o interwencje w urzędzie miasta.

– Cieszą się autorytetem i społecznym uznaniem. Istotą wniosku jest dowartościowanie i wzmocnienie pozycji sołtysa i przewodniczącego osiedla. Na roboczo nazwałem ten wniosek Sołtys 500 Plus. - stwierdził radny Paszek, sugerując tym samym kwotę, do jakiej należałoby podwyższyć diety.
 

Burmistrz Franciszek Marszałek nie udzielił odpowiedzi, zaznaczając, że zrobi to na piśmie.

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe