Trójka zwyciężyła w turnieju OHP

  • 11.12.2018, 14:04 (aktualizacja 03.04.2019 21:19)
  • Paweł Krawulski
Trójka zwyciężyła w turnieju OHP Paweł Krawulski
Wielkie emocje, walka o każdą piłkę i rozgrywki toczone w duchu fair play - to najkrótsze podsumowanie turnieju piłki Ochotniczych Hufców Pracy rozgrywanego w Krotoszynie 4 grudnia.


Na zawody do hali sportowej przy ul. Młyńskiej przyjechali uczniowie z całej południowej Wielkopolski. Nie brakowało m.in. silnej reprezentacji z Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa czy Kalisza. Powiat krotoszyński reprezentowali: ZSP nr 3 im. Jana Pawła II, czy młodzież ze szkół branżowych z Kobylina i Zdun. Z racji, że w zmaganiach brało 8 drużyn, organizator postanowił, iż najpierw rywalizacja toczyć się będzie w grupach, by dopiero ostateczna rozgrywkę rozegrać systemem pucharowym. Od początku turniej miał 2 faworytów: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zdunach oraz ZSP im. 3 w Krotoszynie. Zawodnicy z tych drużyn szli jak burzą wygrywając bardzo zdecydowanie i triumfując w grupach. –Przyjechaliśmy na ten turniej ze świadomością, że jesteśmy obrońcami tytułu z zeszłorocznej edycji zawodów. Dlatego pomimo że jest to zabawa, powiedziałam swoim uczniom, iż naszym celem jest gra w wielkim finale - mówiła nauczycielka wychowania fizycznego w Zdunach Natalia Rabczewska. 
W meczu o 3. miejsce młodzi ostrowianie pokonali rówieśników z Odolanowa 4:0. W finale zmierzyły się dwie drużyny z pow. krotoszyńskiego prezentujące ofensywny, piękny dla oka futbol. Trwające 10 min. spotkanie było pełne dramaturgii. W nim od początku ton nadali krotoszynianie z ZSP, którzy co prawda pierwsi stracili bramkę, ale to oni byli bardziej zdeterminowani by odnieść końcowy triumf. Zawodnicy grali z zacięciem nie szczędząc sobie uprzejmości, a do tego ciągle kontestowali decyzje sędziego. Arbiter Kazimierz Reyer, pomimo że prowadził zawody z humorem, dwukrotnie odsyłał zawodników ze Zdun za boczną linię. Drużyna musiała wówczas sobie radzić z rywalami grając w osłabieniu. Niemniej mecz cały czas był na styku. Przy stanie 3:2 dla krotoszynian, zawodnicy ze Zdun przyspieszyli. Ich poświęcenie zostało nagrodzone. W ostatniej akcji meczy doprowadzili do wyrównania. Mecz został przedłużony o 2 min, co szczególnie ucieszyło Rabczewską. O końcowej klasyfikacji zdecydowały jednak rzuty karne. Po 2 seriach nie pomylił się nikt. Bramkarz Norbert Kozioł (ZSP nr 3) efektowna paradą z 3. serii jedenastek zapewnił swojej drużynie końcowy triumf, a sobie miano najlepszego bramkarza zawodów. 
Zwycięzców nagrodził wiceburmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke. – Sam uprawiam tę dyscyplinę, dlatego doceniam poziom oraz emocje, których dziś nie brakowało. Oczywiście my, jako weterani, nie gramy z taka zaciętością i zdecydowanie spokojniej, dlatego bardzo miło było mi Was obserwować - mówił zastępca włodarza Krotoszyna. 
Warto dodać, że MVP zawodów został Jakub Apanel (ZSP w Zdunach), do którego trafiła tez nagroda za zdobycie korony króla strzelców. W pięciu spotkaniach aż 16 razy pokonywał bowiem bramkarzy przeciwników.  


Paweł Krawulski

Paweł Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe