Siatkówka wróciła do Kobylina. Puchar burmistrza dla GOS-u

  • 11.12.2018, 13:20 (aktualizacja 12.01.2019 17:32)
  • Sebastian Pośpiech
Siatkówka wróciła do Kobylina. Puchar burmistrza dla GOS-u
Triumfem zespołu Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie zakończył się I Turniej Siatkówki o Puchar Burmistrza Kobylina. Rewelację zawodów była jednak drużyna mieszana Men&Women z Krotoszyna, która zajęła 3.miejsce.

8 grudnia do hali środowiskowo-sportowej przybyło 7 drużyn, które podzielono na 2 grupy. W grupie A na jednym boisku zagrały: Cerama Krotoszyn, Team Krotoszyn, GOS Koźmin i Team Kobylin. Wszystkie 3 mecze wygrał GOS, wchodząc do półfinału. Drugim zespołem, który awansował był Team Krotoszyn.
W grupie B rywalizowały na drugim boisku zespoły: Volley Raszków, D&B Krzysztof Drygas oraz Men and Women Krotoszyn. Z 1.miejsca wyszli raszkowianie, a na 2.miejscu uplasowała się mieszana drużyna damsko-męska z Krotoszyna.  
Po rywalizacji grupowej w I półfinale GOS pokonał 2:0 Men&Women a w drugim tarciu Volley Raszków po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu pokonał 2:1 Team Krotoszyn (29:31, 25:20, 15:12). Finał i mecz o 3. miejsce toczyły się równocześnie a obserwował je m.in. burmistrz Tomasz Lesiński. Zwycięstwo i puchar zapewniła sobie ekipa GOS-u pokonując Volley Raszków 2:0 (25:18, 25:14).
Starcie o 3. lokatę przyniosło wiele emocji. Bardzo ambitna i waleczna drużyna Men&Women wygrała dość zaskakująco z Teamem Krotoszyn 2:1 (23:25, 26:24, 19:17).
Główną nagrodą było 10 biletów na mecz Plusligi ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z GKS Katowice, który odbędzie się 15 grudnia.
Tego dnia oprócz sportowych emocji odbywała się również akcja charytatywna. Wolontariusze zbierali pieniądze na leczenie i rehabilitację chorej Nikoli Olejnik z Krotoszyna. Zawodnicy nie zawiedli i wraz z nielicznymi kibicami wrzucili w sumie do puszek 835,20 zł. Nikola wraz z rodzicami przez 2 godziny przyglądała się grze.
Organizatorami turnieju byli kobylinianin Jakub Nawrat i Urząd Miejski w Kobylinie.

Sebastian Pośpiech

 

 

 

 

Sebastian Pośpiech

Zdjęcia (25)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe