Nowy sprzęt dla strażaków

  • 11.12.2018, 11:27 (aktualizacja 12.01.2019 17:33)
  • Sebastian Pośpiech
Nowy sprzęt dla strażaków
Jednostki ochotniczej straży pożarnej z gminy Kobylin wzbogaciły się o sprzęt warty ponad 52 tys. zł.

6 grudnia w siedzibie kobylińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się jego uroczyste przekazanie. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie - brygadier Jacek Strużyński, komendant miejsko-gminny OSP w Kobylinie - Piotr Popów, miejsko-gminnny prezes Związku OSP RP - Andrzej Maćkowiak.

Przedstawiciele ośmiu jednostek ochotniczych otrzymali z rąk burmistrza podpisane wcześniej dokumenty potwierdzające przekazanie sprzętu. Tomasz Lesiński przypomniał, że odpowiednią umowę podpisał 28 września w Poznaniu. - Pieniądze pozyskaliśmy z Funduszu Sprawiedliwości. Jako urząd miasta musieliśmy dołożyć tylko jeden procent wartości sprzętu, czyli 525 zł. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w sprawę osobom i życzę strażakom, aby nowy sprzęt nie musiał być często używany, ale w razie potrzeby dobrze służył.


Komendant powiatowy, korzystając z okazji, podsumował: - Jednostki w całym powiecie krotoszyńskim wzbogaciły się o nowe potrzebne akcesoria. Na cały powiat przyszedł sprzęt o wartości 327 tys. zł. Są to agregaty prądotwórcze, pilarki, latarki, sprzęt medyczny do resuscytacji. 

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe