Biadki. Uratowali życie młodego mężczyzny

  • 6.12.2018, 13:46 (aktualizacja 06.12.2018 22:58)
  • Sebastian Pośpiech
Biadki. Uratowali życie młodego mężczyzny
Dzisiaj rano ratownicy medyczni z Krotoszyna uratowali życie młodemu mężczyźnie. Półgodzinna reanimacja w Biadkach zakończyła się sukcesem. Udało się nieprzytomnemu przywrócić czynności życiowe.

Podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna, tzn. bez lekarza, pojechał do nieprzytomnego młodego mężczyzny leżącego na posesji w Biadkach. Ratownicy zbadali go. - Stwierdzili brak oznak życia, więc natychmiast wdrożyli zaawansowane czynności ratunkowe - mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego  przy SP ZOZ w Krotoszynie. W trakcie resyscytacji ratownicy wezwali do Biadek śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Michałkowie (gm. Ostrów Wlkp.).
Ratownicy medyczni walczyli o życie człowieka ponad 30 min. W końcu przywrócili mu czynności życiowe. Pacjent został podłączony do specjalistycznego sprzętu medycznego i po przylocie śmigłowca przekazany załodze LPR-u. Drogą lotniczą został przewieziony do szpitala.
Mikołaj Rabczewski był ratownikiem, który uczestniczył w akcji ratunkowej, na swoim profilu społecznościowym napisał, że to najlepszy prezent, jaki mógł dostać w dniu swoich imienin. - Po 30 minutach reanimacji pacjent zaczyna wracać. Pacjenta przekazaliśmy Ratownikowi 21 w stanie ciężkim, ale stabilnym. I czy można dostać lepszy prezent na imieniny, niż odratowanie młodego człowieka? - napisał Mikołaj Rabczewski.

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe